Prostacki hejt pod lupą prokuratury
W ostatnim czasie w mediach głośno było o „twórczości” autora facebookowego profilu „Mieszkańcy Mazurów”. Sławomir Spaczyński, radny gminy Raniżów, twierdzi, że jest tam nieustannie pomawiany i obrażany. Przekonuje także, że profil nosi znamiona przestępstw penalizowanych przez kilka artykułów Kodeksu Karnego.  Aby nie być gołosłownym, złożył w tej sprawie w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Strona „Mieszkańcy Mazurów”, która jest w zasadzie poświęcona jednej osobie – radnemu Sławomirowi Spaczyńskiemu – to klasyczny przykład prymitywnego i obrzydliwego hejtu. Wszystko wskazuje, że autorem tego profilu jest „kolega” z Rady Gminy Raniżów, który „mści” się za to, że Spaczyński wytknął mu publicznie zamiar złamania prawa.

Oprócz wielu zdjęć radnego Spaczyńskiego, na stronie można znaleźć m.in. informacje o jego rzekomej przeprowadzce, czy pomyśle sprowadzeniu do budynku Ratusza w Mazurach… muzułmańskich uchodźców. Radny Spaczyński dość długo znosił „twórczość” swego adwersarza, ale w końcu powiedział „dość” i zawiadomił rzeszowską prokuraturę.

Na kontrowersyjnej stronie suchej nitki nie zostawili internauci: Tematem zajęły się również media. W końcu głos zabrał autor profilu, któremu najwyraźniej grunt pali się pod nogami: – Chcieliśmy pisać prawdę… ale będziemy musieli pryskać z Mazurów… i Polski. Tu nie czeka nas nic dobrego. Koniec końców, przynajmniej była zajefajna zabawa – napisał na Facebooku.
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.