„Maziarnia” mogła być turystyczną perłą powiatu, a jest antyreklamą
Zalew „Maziarnia” w Wilczej Woli co roku zbiera krwawe żniwo. Niestety, zazwyczaj ludzie młodzi – To antyreklama, którą należy zmienić, bo ten zalew to druga, po skansenie, atrakcja turystyczna powiatu kolbuszowskiego – ktoś powie. Problem w tym, że gminy Raniżów i Dzikowiec, na terenie których jest akwen, nie opływają w bogactwa i nie stać ich na ucywilizowanie zalewu (na początek wyczyszczenie i wyrównanie całego dna).

Bogumiła Kosiorowska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu, przyznaje, że zalew w Wilczej Woli to wręcz idealne miejsce to realizacji projektów kulturalnych:

– My dość często organizujemy tam plenery malarskie. Przy okazji dzieciaki chodzą sobie po okolicznym lesie. Tam naprawdę można fajnie spędzić czas nie za duże pieniądze. To piękne miejsce – zachwyca się. – Inna sprawa, że zalew jest niebezpieczny. Odradzałabym jednak kąpiel w tym akwenie, a już na pewno w miejscach niestrzeżonych. Z tego samego powodu nie zamierzam również organizować tam masowych imprez kulturalnych.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.