Uratowali młodego orła
Obywatelska postawa mieszkańców i skuteczna interwencja kolbuszowskich policjantów pozwoliły uratować życie młodego orła, który najprawdopodobniej został potrącony przez samochód. Gdyby nie omoc ludzi, młody drapieżnik mógłby nie przeżyć nocy.

– O tym, że po jezdni w Wilczej Woli spaceruje ranny orzeł, dyżurny naszej jednostki został powiadomiony kilka dni temu – relacjonuje Jolanta Skubisz Tęcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. – Funkcjonariusze niedaleko kościoła zauważyli kilku mieszkańców Wilczej Woli, którzy wskazali chodzącego po przydrożnej łące ptaka.

Jak się okazało, jest to bardzo rzadki, chroniony gatunek ptaków, orzeł przedni, który zamieszkuje lasy w Wilczej Woli. Policjantom udało się schwytać drapieżnika. – Ptak nie miał obrażeń zewnętrznych – zaznacza Jolanta Skubisz Tęcza. – Wezwano lekarza weterynarii. Ten poinformował, że orzeł jest bardzo osłabiony i prawdopodobnie dlatego nie może latać. Dodał, że gdyby nie zgłoszenie mieszkańców i interwencja policji, ten rzadki gatunek mógłby nie przeżyć. Orzeł trafił do specjalistycznej lecznicy w Przemyślu, gdzie dochodzi do zdrowia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.