Przyjechałeś na grzyby? Zaparkowałeś przy drodze? Możesz dostać mandat!
W ostatnim czasie w kolbuszowskich lasach roi się od grzybów. Widać to m.in. na drodze powiatowej relacji Poręby Kupieńskie – Bratkowice, wzdłuż której, po obu stronach, stoją samochody. Problem w tym, że trakt ten jest remontowany i pojazdy grzybiarzy utrudniają prace. Policjanci nałożyli kilka mandatów za niestosowanie się do znaku zakazu ruchu oraz za niewłaściwe parkowanie pojazdu.
– Drogowcy skarżą, że nie mogą wykonywać swojej pracy, ponieważ, po obu stronach drogi swoje pojazdy parkują ludzie przyjeżdżający w ten rejon zbierać grzyby – informuje Jolanta Skubisz Tęcza z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. – Dodatkowo grzybiarze nie stosując się do znaku zakazującego ruchu na tym odcinku, utrudniają wjazd pojazdom dowożącym materiały budowlane.
Policja przypomina, że niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego może skutkować sankcjami karnymi. Parkując pojazd pamiętajmy nie tylko o obowiązujących przepisach, a także zastanówmy się czy nie utrudni to bezpiecznego poruszania się innym uczestnikom ruchu drogowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.