Rośnie liczba narodzin dzieci! Co na to likwidatorzy porodówki? [FILM]
Statystyki wskazują jednoznacznie, że mamy w Polsce do czynienia z rosnącą liczbą narodzin dzieci. W 2016 r. na świat przyszło o 13 tys. więcej dzieci niż rok wcześniej. W pierwszym tylko półroczu tego roku urodzeń jest już aż o 14 tys. więcej. Jest to efekt poczucia bezpieczeństwa i stabilności, także finansowej. Nie bez znaczenia jest tu rządowe wsparcie w ramach programu „500+”

Ta tendencja dotyczy także Podkarpacia. Codziennie na rzeszowskich porodówkach na świat przychodzi nawet 30 dzieci. I pewnie będzie coraz więcej. Kolbuszowa również mogłaby skorzystać na tym „Baby Boom-ie”. Ale nie skorzysta. Tak w ubiegłym roku na wniosek dyrektora Zbigniewa Strzelczyka zdecydowała Rada Powiatu, której – jak wiadomo – przewodzi starosta Józefem Kardyś.
Efekt? Kolbuszowianki rodzą poza miejscem swego zamieszkania, w: Rzeszowie, Mielcu, Tarnobrzegu i innych miastach. A na trzecim piętrze Szpitala Powiatowa, gdzie przez dekady funkcjonował oddział ginekologiczno-położniczy, swoje miejsce ma znaleźć rehabilitacja łóżkowa. Smutne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.