Policja wykryła nielegalny hazard w jednym z kolbuszowskich lokali!Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej uzyskali informację, że w jednym z lokali w mieście organizowane są nielegalne gry na automatach. We wtorek (19.09) wspólnie z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kontrolę w tym lokalu.
Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli trzy nielegalnie działające maszyny do gier. Właściciel automatów nie posiadał stosownych zezwoleń na prowadzenie tego typu działalności. Jak ustalili policjanci, lokal był czynny całodobowo i działał od kilku dni. Właścicielowi tego „biznesu” może grozić grzywna w wysokości 300 tys. zł.
– Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia tego roku podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier – informuje policja. – Nowe przepisy dopuszczają możliwość taką działalność, ale pod warunkiem, że prowadzi ją jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie. Karze pieniężnej, która jest nakładana przez naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu, podlegają nie tylko właściciele maszyn, ale także właściciele lokali, w których prowadzone są gry.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.