Ruszają dni kardynałaPrzed nami Dni Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego, które odbywać się będą od soboty do poniedziałku (23-25.09) w Hucie Komorowskiej, Majdanie Królewskim i Nowej Dębie.
– Wszystkich serdecznie zapraszamy. Każdy będzie mile widziany, z każdego będziemy się bardzo cieszyć. Im więcej nas będzie, tym bardziej uroczyście będziemy przeżywać nasze uroczystości – mówi Katarzyna Cesarz (na zdjęciu), kustosz Muzeum im. Kardynała Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej.
Wszystko w sobotę o godz. 10 rozpocznie msza św. w kościele p.w. p.w. Świętej Rodziny w Hucie Komorowskiej. Godzinę później w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbędzie się Podkarpacki Festiwal Piosenki Misyjnej. W tym samym czasie na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim rozgrywany będzie turniej piłkarski o Puchar Kardynała Kozłowieckiego.

Na koniec odbędzie się Misyjny Krąg Radości. W międzyczasie zwiedzać będzie można wystawę zdjęć i rysunków pt. „Dar dla Aleppo to konkretna pomoc”, pokazujących tragedię dzieci w Syrii.
Niedzielę o godz. 11 rozpocznie msza św. Na godz. 13.15 w budynku byłego gimnazjum w Majdanie Królewskim zaplanowano część artystyczną i wykłady poświęcone misjom. Na koniec świadectwo zaprezentuje ojciec Pacyfik Edward Czachor, misjonarza z Kongo. W poniedziałek o godz. 19 w muzeum w Hucie Komorowskiej odbędzie się Przegląd Unikatowych Filmów Misyjnych. Wstęp jest wolny.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.