Czy w Mielcu uruchomiona zostanie miejska komunikacja kolejowa?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rewitalizacja linii kolejowej nr 25 w Mielcu nabiera tempa. Ostatnio pojawił się pomysł, aby poz zakończeniu inwestycji uruchomić miejską komunikację na torach.  Chodzi o szynobusy, które kursowałyby na terenie Mielca, odciążając w ten sposób autobusy MKS.

Apeluje o to radny miejski, Zdzisław Nowakowski (Nasz Mielec): – Generalnie rzecz w tym, żebyśmy wspólnie porozmawiali na temat lokalizacji przystanków i przejazdów kolejowych na terenie Mielca. Być może warto rozważyć wsparcie naszej komunikacji miejskiej szynobusami, które jeździłyby w jednym i drugim kierunku Mielca. Temat o tyle jest pilny, że rewitalizacji naszej kolei trwa. W związku z tym jeśli szybko nie zareagujemy, to potem możemy być spóźnieni – przekonuje radny Nowakowski. Jego propozycja najprawdopodobniej będzie rozważana na najbliższej sesji Rady Miasta.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rewitalizacja linii nr 25 polega m.in. na przebudowie 32 km torów oraz modernizacji peronów w: Mielcu, Rzochowie, Wojsławiu, Pustkowie, Rzemieniu, Przecławiu, Dąbiu, Kochanówce i Pustyni. Generalny remont dotknie też 40 przejazdów kolejowych. Ponadto w Mielcu powstaną dwa przejścia podziemne. Jedno z nich połączy ul. Drzewieckiego i Jagiellończyka. Koszt przedsięwzięcia przekroczy 270 mln zł.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.