Harcerz, regionalista, socjolog, happener. Poznajcie nowego radnego Mielca
Marek Zalotyński (PiS), mielecki harcerz i regionalista, działacz organizacji patriotycznych; został nowym radnym miejskim. Zastąpił on Fryderyka Kapinosa, który został posłem  Na ostatniej sesji rady Zalotyński złożył on uroczyste ślubowanie. Będzie pracował w dwóch miejskich komisjach: Oświaty i Kultury oraz Budownictwa i Gospodarki Komunalnej.   


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nowy radny urodził się 4 lutego 1970 r. w Mielcu. Ukończył Technikum Mechanicznego w Mielcu (profil – budowa płatowców), maturę zdał w 1990 r. Następnie pracował w Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnej MARR. Od 1994 r. jest zatrudniony w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

W 2007 r. ukończył studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i uzyskał tytuł magistra socjologii. Od 1989 r. pełni funkcję instruktora harcerskiego. Jest organizatorem obozów, zimowisk i biwaków harcerskich. W latach 2003-06 pełnił funkcję komendanta Podkarpackiej Chorągwi Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.  Był jednym z inicjatorów wmurowania Ziemi Katyńskiej w Ścianę Katyńską, a także współorganizatorem happeningów „Odbicie więźniów z więzienia przez Jędrusiów” i „Przyjazd Piłsudskiego do Mielca” oraz wystawy mieleckiego harcerstwa niepokornego.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

 W 2014 r. został wybrany do Rady Miasta, gdzie przez cztery lata pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Oświaty i Kultury. W latach 2015-2018 był członkiem Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej . W tym roku wyróżniono go Medalem 100-lecia Odzyskanej Niepodległości.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.