Kolbuszowski radny: – Miniony rok nie był łatwy, ale ten będzie jeszcze trudniejszy
Wraz z nastaniem nowego roku swymi przemyśleniami na Facebooku podzielił się Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Nie są to refleksje bynajmniej optymistyczne. Zaczął jednak od rzeczy przyjemnych. Poniżej cały jego dzisiejszy wpis.
Witam Wszystkich w 2020 roku i życzę dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Realizacji najskrytszych marzeń, planów i postanowień noworocznych. Życzę aby ten rok był dużo lepszy od poprzedniego.

Rok 2019 w kolbuszowskim samorządzie nie był łatwy, ale mimo wszystko udało się zrealizować wiele projektów i inwestycji. Niestety w wyniku polityki rządu, programów socjalnych, obniżki i zwolnień z podatków do samorządów trafi dużo mniej pieniędzy w wyniku czego Rada Miejska podniosła podatki na 2020 rok.

Niestety na ostatniej sesji została podniesiona również opłata za śmieci od nowego roku. W głównej mierze jest to wynik polityki rządu i opłat jakie Gmina musi płacić za utylizacje odpadów na wysypisku (360 zł/tona w 2019 i 730 zł/tona w 2020).
Niestety uważam, że obecny rok będzie jeszcze trudniejszy. Niedoszacowanie subwencji oświatowej po ostatniej podwyżce powoduje, że do oświaty dopłacać będziemy jeszcze więcej. Dlatego życzę wszystkim samorządowcom i administracji dużo odwagi w podejmowaniu ważnych i trudnych decyzji, tak by Nasza Gmina mogła się nadal rozwijać.

Witam Wszystkich w 2020 roku i życzę dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Realizacji najskrytszych marzeń,…

Opublikowany przez Krzysztof Wójcicki – Radny Rady Miejskiej w Kolbuszowej Środa, 1 stycznia 2020
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.