Mielec ma budżet! [FILM]
Rekordowe dochody (260,5 mln) i wydatki (323 mln zł), największa ilość inwestycji (72) i najwyższy w dziejach deficyt (62,5 mln zł) – tak w skrócie wygląda budżet Mielca na 2017 rok.

Największe przedsięwzięcia to: inwestycje drogowe, w tym przedłużenie ul. Powstańców Warszawy – 15,5 mln. zł, budowa hali widowiskowo-sportowej (I etap) – 14,8 mln zł, budowa biblioteki (I etap) – 11,8 mln zł, rozbudowa bazy sportowej (m.in. skatepark i boiska) – 7 mln złotych, oraz budowa wiaduktu w ramach obwodnicy północnej Mielca – 4,7 mln zł.

Prezydent miasta, Daniel Kozdęba podkreślił, że w porównaniu do 2016 roku wydatki wzrosną o 90 mln zł. – Dla mnie najważniejsze jest jednak to, że udało nam się zbudować nić porozumienia z mającym większość w Radzie Miasta klubem PiS – Na zasadzie k0ompromisu wprowadziliśmy wspólnie do budżetu szereg zmian. – zaznaczył prezydent Kozdęba.
W podobnym tonie wypowiadali się radni PiS: – Jest to budżet ambitny, który jest otwarty na środki zewnętrzne. Stąd to pewne ryzyko, żeby tych funduszy na inwestycje pozyskać jak najwięcej – oceniał Jakub Cena, wiceszef Rady Miasta.

– Będziemy realizować wielomilionowe inwestycje takie jak budowa: hali sportowej, biblioteki, czy wiaduktu – dopowiadał inny radny PiS, Krzysztof Szostak. – Ja szczególnie dumny jestem z wyprawek dla przedszkolaków. To jest spójne z polityką prorodzinną naszego klubu.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.