Szokująca kradzież w Rydzowie. Okradł szafarza rozwożącego komunię świętą
W ręce mieleckiej policji wpadł mężczyzna, który w Rydzowie okradł szafarza rozwożącego chorym i starszym komunię świętą. Zabrał mu portfel z pieniędzmi i dokumentami.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Szafarz to osoba świecka, która uzyskała upoważnienie do udzielania komunii św. Główne jego zadanie polega na regularnym zanoszeniu jej chorym i ludziom w podeszłym wieku. Podczas posługi w kościele i w trakcie liturgii szafarz ubrany jest w albę. Zanosząc komunię do domu, ubrany jest w garnitur.

I właśnie taka osoba została okradziona, kiedy przebywał u kobiety w Rydzowie (gmina Mielec), której miał dostarczyć komunię świętą. Jego portfel, w którym były dokumenty i pieniądze w kwocie 1400 zł zostały skradzione z niezamkniętego samochodu zaparkowanego na posesji. Z powodu braku świadków zdarzenia, zebranie materiału dowodowego w tej sprawie nie było łatwe, jednak policjanci po dwóch miesiącach ustalili sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec gminy Mielec.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i wyjaśnił okoliczności jego popełnienia. W prowadzonym postępowaniu funkcjonariusze odzyskali skradzione dokumenty należące do pokrzywdzonego. 37-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do pięciu lat.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.