Uwaga na fałszywych urzędników
Osoby podające się za pracowników mieleckiego magistratu pukają głownie do drzwi mieszkańców i próbują wyłudzać pieniądze od mieszkańców podając się za urzędników.

Fałszywi urzędnicy” pytają m.in. o ich dochody, a potem podczas rozmowy odciągają uwagę swych rozmówców i dokonują kradzieży w mieszkaniach. Innym ich sposobem zaczepiania mielczan jest informowanie o wygranej w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta. Tam gdzie nie udaje się zdobyć pieniędzy, oszuści zadowalają się danymi osobowymi swoich ofiar, w tym takimi jak: wysokość wynagrodzenia czy emerytury.

Prezydent miasta, Daniel Kozdęba w specjalnym oświadczeniu poinformował, że magistrat nie wysyła swoich urzędników do mieszkań prywatnych w celu ściągnięcia jakiejkolwiek należności finansowej. – Tymczasem odnotowaliśmy kilka prób wyłudzeń pieniędzy i pozaprawnego pozyskania informacji o dochodach – mówi Kozdęba. – Prosimy więc mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wpuszczanie do mieszkań podejrzanych osób. Wszelkie takie przypadki należy zgłaszać policji pod nr tel. 997.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.