Uwaga na złodziei! Seria włamań do domów w Mielcu i nie tylko
W ostatni weekend (23-24.11) doszło do trzech włamań do domów jednorodzinnych przy ulicy Witosa i Gwoździowskiego w Mielcu oraz w Glinach Wielkich (gmina Borowa). Łupem złodziei padały: złoto i srebrna biżuteria, pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Do włamań dochodziło zarówno w ciągu dnia jak i w nocy, zwykle w czasie nieobecności domowników.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W związku z ostatnimi wydarzeniami mieleccy policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie swoich domów. – Uważajmy na osoby, z którymi się kontaktujemy – apelują mundurowi. – Nie zapraszajmy ludzi przygodnie poznanych czy znajomych naszych znajomych. Zwróćmy uwagę na to, kogo przyprowadzają do domu nasze dzieci. Ich koledzy i koleżanki mogą być także źródłem informacji dla przestępcy.

Włamywacz, wiedzę na temat domu, który próbuje okraść zdobywa m.in. poprzez obserwację, jak też w rozmowach z dziećmi, sąsiadami, czasem z nami samymi. Złodziej musi mieć orientację jaki rodzaj zabezpieczeń będzie musiał pokonać, czy są blokady przeciwwyważeniowe, czy są zamontowane urządzenia alarmowe, czy w domu jest pies i jak sąsiedzi reagują na ewentualne hałasy.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Policjanci radzą, aby w miarę możliwości wyposażyć domostwo w odpowiednie zamki oraz nie oddawać kluczy nieznajomym. Dobrze jest też nawiązać kontakt z zaufanymi sąsiadami w celu zapobieżenia ewentualnemu włamaniu. W czasie długotrwałej nieobecności domowników sąsiad może zaświecić światło w mieszkaniu, co z pewnością odstraszy złodzieja. – Jeśli widzisz, że w otoczeniu twojego domu znajdują się nieznajome osoby, które zachowują się w podejrzany sposób, powiadom o tym dzielnicowego lub policję, również za pośrednictwem numeru alarmowego 112 – radzą mieleccy funkcjonariusze.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.