W Mielcu powstanie mural „Mściciela?Nie tak dawno cała Polska usłyszała o muralu mjr Hieronima Dekutowskiego „Zapory”, który powstał na ścianie bloku w Tarnobrzegu. Efektowne malowidło o powierzchni 200 metrów kwadratowych uroczyście odsłonięto 17 września b.r. Bardzo możliwe, że podobny mural, przedstawiający innego Żołnierza Niezłomnego z regionu, Wojciecha Lisa ps. „Mściciel”, powstanie w Mielcu.
– Przedstawianie bohaterów za pomocą murali to bardzo dobry kierunek – twierdzi Romuald Rzeszutek, mielecki radny i działacz lokalnych organizacji patriotycznych. – Ten obraz jest widoczny z daleka i będzie tkwił tam latami. Nawet kiedy farba zacznie odpadać, na pewno znajdą się ludzie, którzy będą to odnawiać. Dziś w czasach kultury obrazkowej, to bardziej trafia do ludzi niż np. patron ulicy.
Opublikowany przez Kwartalnik "Wyklęci" na 30 września 2017
– Również mieleckie bloki można byłoby tak zagospodarować, tylko na to potrzebne są środki finansowe – dodaje. – Będziemy o tym rozmawiać na komisji kultury Rady Miejskiej. Być może uda się coś zdziałać w tym temacie. W Mielcu też mamy bohaterów, których można byłoby w ten sposób upamiętnić. Mam tu na myśli m.in. Wojciecha Lisa. Odpowiednim miejscem dla niego byłaby ściana jakiegoś bloku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.